Dauguma šiuolaikinių moterų kasdienės higienos ir grožio procedūrų nebeįsivaizduoja be micelinio vandens. Šį kosmetinį produktą į savo asortimentą yra įtraukę daugelis kosmetikos gamintojų. Nepaisant to, mes dar miglotai įsivaizduojame, kodėl atsirado šis produktas ir kokią vietą jis turėtų užimti ant kiekvienos moters kosmetinio stalelio. Tad apie viską iš eilės.

                      Šiuo metu didžiulio populiarumo sulaukęs kosmetinis produktas - micelinis vanduo - buvo sukurtas Prancūzijoje, ir skirtas itin jautrios, linkusios į alergiją vaikų ir suaugusiųjų odos priežiūrai. Ir tik tuomet, kai terapiniams tikslams sukurtą produktą pastebėjo ir kasdienei odos priežiūrai ėmė vartoti jo išskirtines savybes įvertinusios moterys, miceliniu vandeniu  susidomėjo ir didžiausi kosmetikos gamintojai visame pasaulyje. 

 

                      Kuo ypatingas micelinis vanduo

 

Tai yra labai švelnus odos valymui skirtas produktas, kurio sudėtyje nėra muilo ir jo nereikia nuplauti nuo odos paviršiaus. Tačiau savo savybėmis micelinis vanduo niekuo nenusileidžia tradiciniams prausikliams ar muilui, kadangi aktyvieji micelinio vandens komponentai yra mikroskopinės daleles – micelės, kurios yra ištirpintos vandenyje. Micelių dydis ir struktūra yra tokia, kad jos nesąveikauja viena su kita, bet lengvai pritraukia smulkiausias daleles ir nešvarumus, nusėdusius ant odos. Iš esmės micelių poveikio rezultatas beveik nesiskiria nuo bet kurio kito prausiklio ar tradicinio muilo, kuris dėl savo sudėtyje esančių paviršinio aktyvumo medžiagų padeda lengvai nuplauti nešvarumus vandeniu. Tiesa, minėtas „tradicinis“ muilas dėl nefiziologinės pH  reikšmės ir nepageidaujamų komponentų vis rečiau naudojamas veido ar intymių sričių higienai, nes sukelia odos ir gleivinių išsausėjimą, niežulį, paraudimus ir kitus nemalonius pojūčius. Kadangi micelio vandens sudėtyje yra vandens, o jo pačio nereikia nuplauti, išvengiama papildomo odos dirginimo ir išsausėjimo. Nieko keisto, kad dėl šios savybės jis  ypač tinkamas sausos, jautrios į alergiją linkusios odos švarinimui ir priežiūrai. Jei į klasikinės kompozicijos micelinį vandenį  yra pridedama papildomų ingredientų, micelinis vanduo palankiai veikia odos būklę ir tam tikras jos funkcijas. Pavyzdžiui, jei micelinio vandens sudėtyje yra odą tonizuojančių junginių, toks micelinis vanduo ne tik švelniai ir švariai nuvalys odą, bet ir suteiks papildomos gaivos ir energijos. Tačiau yra vienas „bet“, kurį turėtų prisiminti į alergiją linkusios micelinio vandens vartotojos. Daugelis gamintojų  micelinio vandens sudėtį praturtina įvairiais biologiškai aktyviais augaliniais komponentais. Tad renkantis kokį produktą įsigyti, visuomet reikia įvertinti individualias odos savybes. Jei kyla abejonių dėl vienos ar kitos sudėtinės micelinio vandens dalies, geriau vadovautis principu „mažiau yra daugiau“, ir naudoti micelinį vandenį be papildomų aktyviųjų komponentų. Pavyzdžiui, gamintojo ACM SENSITELIAL Micelinį losjoną sausai ir jautriai odai   

 

                      Micelinis vanduo - kasdienis moters „palydovas“

 

Micelinis vanduo - ideali priemonė ne tik odos švarai palaikyti. Juo galima itin švariai, tačiau papildomai nedirginat jautrios veido odos nuvalyti makiažą net akių srityje arba dienos bėgyje vis atgaivinti odą tamponėliu, sudrėkintu miceliniu vandeniu, kuris pašalina ir prakaitą, ir susikaupusius nešvarumus. Tai iš tiesų nepamainoma priemonė šiltomis vasaros dienomis, kai gausiau prakaituojama, tad  nuvalyti ir atgaivinti veidą reikia dažniau. Kadangi veido švarinimui ar makiažo valymui naudojant micelinį vandenį nereikia jo nuplauti vandeniu, šį produktą galima naudoti bet kur ir bet kada – darbe, sporto salėje, gamtoje. Žinoma, ir namuose, kai po ilgos darbo dienos dažnai nebėra jėgų ilgai trunkančiai įprastai veido švarinimo procedūrai. Micelinio vandens dėka, tai galima padaryti itin greit: tereikia vatos tamponėlį sudrėkiti turima priemone bei valyti veidą tol, kol jis tampa visiškai švarus.