Vienas dažniausių imuninės sistemos sutrikimų – sloga. Tai taip pat yra ir itin įkyrus susirgimas, keliantis didelį diskomfortą, o jo gydymas kartais, rodos, tolygus kovai su vėjo malūnais. Net yra juokaujama, kad gydoma sloga praeina per savaitę, o negydoma – per septynias dienas. Tad kaip efektingai kovoti su sloga, kad ji netrukdytų Jūsų kasdieninio ritmo ir gyvenimo kokybės?

 

Vandenyno pagalba

 

Jūros vandens purškalai ir preparatai mažina gleivinės paburkimą, ir išvalo įvairius nešvarumus kaip žiedadulkės, dulkės ir įvairius alergenus. Vartojant šį nosies ertmės ir sinusų valomąjį skystį,  sumažėja užgulimas ir atsistato viršutinių kvėpavimo takų veikla. Šis gydomasis preparatas, jūros vandens druskos purškalas, nesukelia priklausomybės ir gali būti vartojamas kartu su vaistais. Žmonėms, dažnai sergantiems rinitu ir sinusitu, reguliariai vartojant druskingo vandens konsistencijos nosies purškalą, gali rečiau prireikti vaistinių preparatų.

 

Kartu su plaunamuoju vandeniu naudokite ir gydomuosius purškalus arba lašelius. Patys efektyviausi yra mėtų, medaus ir kitų natūralių medžiagų konsistencijos kupini vaistiniai preparatai. Svarbu rinktis tokius, kurie negriaužtų nosies gleivinės ir nesukeltų dar didesnio diskomforto.  Reikėtų įsidėmėti, kad šių gydomųjų vaistų nederėtų naudoti itin dažnai ir reikėtų keisti gamintojų produktus, nes nosies gleivinė greitai pripranta prie esamos konsistencijos ir tampa atsparus gydomosioms savybėmis.

 

Natūralūs kovos būdai

 

Šalia įvairių medicininių preparatų ir maisto papildų nepamirškite ir natūralių viršutinių kvėpavimo takų gydomųjų priemonių. Norint išgydyti varvančią nosį patartina 3-4 kartus per dieną gerti žolelių arbatą. Galite rinktis įvairių žolelių mišinį, bet didžiausią efektą pasieksite, jei sudėtyje bus mėtų. Taip pat vienas iš svarbiausių ingredientų – 1 šaukštelis maltų juodųjų pipirų vienam puodeliui arbatos. Geriant jau pirmąjį puodelį patartina su savimi turėti nosinaitę, nes nosis pradės valytis labai greitai.

Natūrali medicina slogą rekomenduoja kovai su sloga pasitelkti aitraus kvapo daržoves: česnaką ir svogūną. Rekomenduojama vatos gabaliuką suvilgyti svogūno arba česnako sultyse ir 10 minučių įsikišti į nosį. Kartoti 3 kartus per dieną 2–3 dienas, tik svarbu nelaikyti per ilgai, kad nebūtų pažeidžiama nosies gleivinė.

 

Modernioje kovoje dažnai yra pasitelkiamas imbieras. Itin populiarūs yra pastilės saldainiai imbiero skonio ar cukruoti džiovinto imbiero gabaliukai. Imbieras šildo kūną, gerina kraujo apytaką taip padėdamas užsikimšusiai nosiai ir sinusams išsivalyti.

 

Svarbiausias raundas  – poilsis ir  skysčių vartojimas

 

Viršutinių kvėpavimo takų uždegimas siejamas su imuniteto ligomis, nusilpusiu organizmu, kurio mikroflora yra pažeista įvairių bakterijų ir parazitinių mikroorganizmų. Kaip ir įprastinei kūno taršai mažinti, taip ir kovai su gripu ir įvairias sezoniniais susirgimais yra taikomi didelis skysčių vartojimas. Geriant daug šiltų arbatų bei natūralaus mineralinio vandens, su šlapimu valosi įvairūs toksinai.

 

Pats pagrindinis faktorius, kuris pagal veiksmų seką turėtų puikuotis pirmoje vietoje, yra poilsis. Nesvarbu kiek ir kokius brangius vaistus, maisto papildus vartotumėte bei kokius natūralios medicinos būdus propaguotumėte – sloga kalba apie Jūsų nusilpusį organizmą, kuriam būtinas poilsis. Jei dirbate įtempta darbą, o ilsėtis dėl slogos nematote reikalo – bent vakare po ilgos dienos skirkite visą laiką  sau ir ilsėkitės.