Nuo lengvos infekcijos iki inkstų nepakankamumo

Šlapimo takų infekcija – gana dažnas sveikatos sutrikimas, pasireiškiantis, dažniausiai, moteriškos lyties atstovėms. Šį nemalonų uždegimą lydi įkyrus, dažnas noras šlapintis (net kas porą minučių), deginimo jausmas šlapinantis, nugaros ir pilvo apačios skausmas, pakyla temperatūra, nuo kurios vargina ir drebulys. Šlapimas, nors jo tebūna vos keli lašai, tampa drumstas, kartais balkšvas arba rusvas – su kraujo priemaišomis. Nors pats šlapimo takų uždegimas atrodo gali būti nemalonus vien dėl jo metu patiriamų pojūčių, problema yra ne tik tame - dažnai šio tipo negydoma infekcija gali baigtis inkstų uždegimu, kuris reikalauja kur kas rimtesnių gydymo priemonių.

Kaip niekad svarbu švara

Šlapimo takų infekciją dažnai gali sukelti netinkama higiena, todėl reikalinga laikytis tinkamų švaros ir prausimosi įpročių. Infekcija, sukelianti šlapimo takų uždegimą, gali į organizmą patekti net lytinių santykių metu. Susirgimą gali lemti ir neseniai vartoti antibiotikai, kurie ne tik gydo kitą susirgimą, bet ir nusilpnina imunitetą. Nėščiosios bei kontraceptines priemones naudojančios moterys taip pat yra didesnėje rizikos grupėje susirgti šiuo uždegimu  jų hormonų pusiausvyra sutrikusi.

Vis dažniau pasitaikant šiai infekcijos rūšiai, kyla klausimas - kaip su ja kovoti? Galbūt yra natūralios priemonės, kurios gali padėti?

Sezono metu apsilankykite miškuose - puikus preparatas randamas bene gamtoje

Šlapimo takų uždegimas gydomas stipriais antibiotikais, kai kuriais atvejais - netgi hormonais.  Vis dėlto, antibiotikai negali panaikinti visų infekciją sukeliančių bakterijų, dėl ko infekcija linkusi kartotis. Dėl šios priežasties svarbu pasirinkti tokį gydymą, kuris ne tik malšintų simptomus, bet ir užtikrintai nugalėtų infekcijos sukėlėjus. Vienas iš žinomiausių ginklų kovai su šlapimo takų uždegimu – spanguolės. Jas vartojant, bakterijos nustoja daugintis, malšinami nemalonūs simptomai. Vien spanguolėmis išgydyti infekcijos tikriausiai nepavyks, tačiau jos yra puikus (ir natūralus) būdas savo organizmui padėti įveikti šį nemalonų susirgimą.

Spanguolės gali būti vartojamos pačiais įvairiausiais būdaisi: valgomos, geriamos sultys, ekstraktai, koncentratai ar gali būti maisto papildų dalimi. Norint gauti efektyvią spanguolių naudą, per parą reikia suvartoti apie dvi stiklines uogų arba atitinkamą kiekį sulčių. Be savo gydomųjų savybių, spanguolės pasižymi ir dar vienu privalumu - jose gausu vitamino C. 

Itin svarbu atsiminti, kad spanguolių, norint išgauti jų gydomąsias savybes, jokiu būdu negalima saldinti - tokiu būdu jos praranda savo gydomąją galią. Deja, taip pat netiks ir šaldytos uogos - geriausia spanguoles vartoti šviežias. Vis dėlto, jei nemėgstate šių uogų, puiki alternatyva yra spanguolių maisto papildai - juose spanguolių naudingosios medžiagos yra išsaugomos ir lengvai pasisavinamos žmogaus organizmo.

Kitos natūralios profilaktikos priemonės

Dar vienas atradimas, kuris ne tik pasakoje daro stebuklus, yra moliūgas. Iš kruopščiai atrinktų sėklų spaudžiamas gryniausias aliejus, kurio sudėtyje esančios medžiagos palaiko normalią prostatos ir šlapimo takų funkciją. Įvairius preparatus, kuriuose yra moliūgų koncentracijos, patartina vartoti vyresnio amžiaus moterims ir vyrams. Rinkitės natūralias priemones profilaktikai, kad išvengtumėte stiprių antibiotikų vartojimo.