
Žuvų taukai: mažame šlakelyje glūdinti sveikata
Žuvis yra vienas maistingiausių žmonijos vartojamų produktų. Nuo seno ypatingai vertinami žuvų taukai. Net mažyčiame lašelyje natūralių riebalų slypi didžiulis, sveikatai naudingų medžiagų koncentratas. Toks maisto papildas nepraranda populiarumo jau kelis šimtus metų. Žuvų taukuose esantys mikroelementai padeda ne tik išlaikyti puikią vaikų bei suaugusiųjų savijautą, bet ir ją pagerinti.
Kokių medžiagų yra žuvų taukuose?
Riebalai, esantys žuvyje yra naudingi visam organizmui. Kasdien vartojant šių taukų, palaikomas reikiamas vitaminų bei mikroelementų kiekis. Itin vertingas žuvų riebaluose esantis vitaminas D. Gamtoje nelengva rasti daugiau produktų, kuriuose dar yra šios svarbios medžiagos. Vitaminas D būtinas kalciui ir fosforui įsisavinti. Nuo to priklauso mūsų kaulų, dantų, nagų ir plaukų būklė. Šis vitaminas svarbus ir gerai nervų sistemos veiklai.
Žuvų taukai taip pat naudingi dėl juose esančio vitamino A. Tai – medžiaga, reikalinga geram regėjimui, odos ir nervinei būklei, sklandžiam augimui. Be to, ji padeda naujoms ląstelėms susidaryti. Natūralūs, žuvyje esantys taukai vertingi ir dėl dar vienos svarbios medžiagos – polinesočiųjų riebalų rūgščių. Kitaip jos dar vadinamos omega–3 rūgštimis.
Ši sudedamoji taukų dalis aliejuose randama tik nedideliais kiekiais. Žuvies riebaluose esančios omega–3 rūgštys ypač vertingos, nes jų mūsų kūnas negali pasigaminti pats. Ši medžiaga padeda įsisavinti riebalus, plečia kraujagysles. Tyrimai atskleidžia, kad natūraliuose žuvų taukuose esama ir kitokių vertingų medžiagų: cinko, kalcio, kalio, fosforo, jodo, fluoro. Taip pat aptinkami ir B grupės vitaminai, folio rūgštis, niacinas. Taigi, vartojant šį produktą į organizmą lengvai patenka skirtingos naudingosios medžiagos.
Kodėl verta vartoti žuvų taukus?
Išvardyti vitaminai ir mikroelementai, kurių yra gausūs žuvų taukai, turėtų būti įtraukti į kasdienį vaikų bei suaugusiųjų racioną. Žuvies kepenyse ir kūne esančius vertingus riebalus šiandien vartoti ypač paprasta. Tai – produktas, puikiai tinkantis net tiems, kurie nemėgsta žuvies. Teigiamą tokio maisto papildo poveikį galima pajusti išties greitai.
Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad šiame žuvų produkte esančios medžiagos padeda stiprinti imunitetą. Vartojant žuvų taukus sumažėja įvairių sąnarių bei raumenų ligų požymiai – uždegimas, skausmas. Minėtos medžiagos teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių veiklą, švelniai koreguoja spaudimą. Dėl šios priežasties gerokai sumažinama insulto, širdies priepuolio, trombų susidarymo rizika.
Specialistai teigia, kad reguliariai vartojami žuvų taukai gerina atmintį ir koncentraciją. Todėl šis papildas naudingas dirbantiems aktyvų protinį darbą, studentams. Tyrimais įrodyta, kad vartojant taukus, galima sumažinti senatvinės silpnaprotystės, atminties netekimo riziką. Be to, žuvų riebaluose esančios medžiagos padeda palengvinti depresijos ir kitų nervinių, psichinių sutrikimų simptomus. Teigiama, kad šis produktas gerina nuotaiką ir bendrą savijautą, palengvina streso ir nerimo įveikimą.
Kaip ir kam vartoti žuvų taukus?
Moksliškai įrodyta, kad žuvų taukus naudinga vartoti visą gyvenimą, nepriklausomai nuo lyties ar raciono. Šį maisto papildą gali saugiai vartoti netgi naujagimiai. Žuvyje esantys riebalai ir kitos medžiagos ypatingai naudingos susiduriantiems su raumenų, kaulų, širdies ligomis, atminties ir koncentracijos sutrikimais. Šį produktą ypatingai svarbu rinktis besilaukiančioms ir krūtimi maitinančioms moterims. Taip pat žuvų taukus verta vartoti norintiems gražesnės ir sveikesnės odos, plaukų.
Internetinėje vaistinėje vaistas.lt pasirinkti žuvų taukai vartojami saugiai ir paprastai. Čia galima įsigyti tiek geriamų (skystų) papildų, tiek taukų kapsulėse. Užtenka vos vieno arbatinio šaukštelio arba kelių žuvų taukų kapsulių per dieną tam, kad racionas būtų papildytas reikiamomis medžiagomis. Pagal gydytojo arba papildo gamintojo rekomendacijas vartojami natūralūs žuvų riebalai gali tapti viena svarbių šeimos tradicijų. Tai – geras pasirinkimas tiems, kurie kasdien rūpinasi savo ir artimųjų savijauta.